Jótékonysági bál az óvodában

Jótékonysági bál az óvodában

A 2020-as év óriási megpróbáltatásokat hozott a világban, az emberek életében a Covid 19-es vírus megjelenésével és terjedésével. Sajnos óvodánk minden napjaiban is komoly változások történtek a pandémiás időszakban, többek között, hogy a szülőkkel közösen tervezett programjaink meghiúsultak, a velük való találkozásaink a minimumra redukálódtak. Így 2021-ben (egy év kihagyás után) különösen nagy örömünkre szolgált, hogy – nagy körültekintéssel és minden egészségre vonatkozó intézkedést betartva- november 6-án sikerült a korábbi évek hagyományaihoz híven megrendeznünk óvodánk Jótékonysági Bálját. A Szülői Szervezetünk lelkes és agilis tagjai időt és energiát nem kímélve álltak neki szervező feladataiknak. Körbejárták a város vállalkozóit és begyűjtötték a felajánlásokat, a tombolatárgyakat, a jegyek árusításában és a tornaterem dekorálásában pedig az óvodapedagógusok is besegítettek. A bál megnyitásaként intézményünk vezetője, Papp Lászlóné köszöntötte a szép számmal egybegyűlteket, majd a helyi hastánccsoport két tagja kápráztatott el bennünket igényes táncmozdulataival. A továbbiakban is minden adott volt a báli hangulat fenntartásához és fokozásához: enni- innivalóban nem volt hiány és a dallamos, mindannyiunk ízléséhez alkalmazkodó zenéről Garabics Péter egymagában gondoskodott. Miután a táncoslábú résztvevők már kellemesen elfáradtak az egyetlen porcikájukat sem kímélő mozgásban, pihenésképpen a tombolasorsolás izgalmaiba kapcsolódhattak be. Ízléses, szemet gyönyörködtető és értékes nyeremények találtak szerencsés gazdáikra. A jó hangulatú, „táncos – beszélgetős” rendezvényünk még több órán át folytatódott és túlzás nélkül állíthatom, hogy valamennyiünknek kellemes emlék maradt, hiszen szomjazta a lelkünk az emberi kapcsolatoknak minden fajtáját és ezt most ajándékként éltük meg. A bálunk másik, el nem hanyagolható hozadéka: az a nem kis összegű báli bevétel, ami a résztvevők és támogatók jóvoltából gyűlt össze, melyet óvodánk eszközállományának bővítésére fordíthatunk!

Hálás köszönet mindenkinek érte!

Támogatóink

Császár Gizella
óvodapedagógus