Szüreti mulatság a Kompanik Zsófia óvodában

Az őszi időszak egyik legjelentősebb rendezvénye óvodánkban a szüreti mulatság, mely hagyományainkhoz híven idén is megrendezésre került október hónapban. A csoportok már az előző héten megismerkedhettek a szüreti hagyományokkal, a szüretelés jellemző eszközeivel. Minden csoport változatos módon készült a jeles napra. Egyik csoport gyermekei valódi szüreten vehettek rész a szülők jóvoltából, más gyermekek mozivetítés során ismerhették meg, hogyan szüreteltek régen. De arra is volt példa, hogy a gyermekek a csoportszobában játszották el a szüret folyamatát. A közös szüreti mulatságot október 11-én délelőtt tartottuk. Óvodánk pedagógusai egy népdalcsokorral készültek ez alkalomból. Rendezvényünkre Damu Dezső bácsit is meghívtuk, aki a sümegi Várcsárda cimbalmosa. Örömmel elfogadta az invitálást, és muzsikájával színesítette a programunkat, melyet közös táncházzal folytattuk őszi szüreti dalok kíséretében. A gyerekek örömmel vettek részt ezen a rendezvényen, hiszen minden évben nagyon jó hangulatot teremt.

2023. október 14.

 Takács Zsuzsanna
 óvodapedagógus